sveti Avrélij in Sabigotóna (Natalija), Feliks in Lilióza (Lilijana) zakonci, ter Jurij, diakon in menih, mučenci

sveta Sabigotóna (Natalija) - žena in mučenkasveta Lilióza (Lilijana) - žena in mučenka– V Cordobi [kórdovi] (v pokrajini Andalúzija, v Španiji), sveti mučenci: Jurij, diakon in sirski menih, Avrélij in Sabigotóna, soproga, in Feliks ter Lilióza, ravno tako soproga, ki so bili v preganjanju Mavrov ujeti. Iz želje po pričevanju za vero v Kristusa niso prenehali slaviti Kristusa v ječi. Slednjič so bili obglavljeni. († 27. julij ok. 852)
– Spomin svetega Jurija, diakona, ki je prišel iz Jeruzalema v Kordobo in bil menih čudovite zadržanosti, ki je z ostalimi, ki so izhajali iz tega mesta: Avrelijem, Feliksom, Natalijo in Lilijozo na ta dan zaslužil mučeništvo, ki mu ga je bil Gospod vnaprej pokazal.
Vir

Natalija, sv., † 852, mučenka iz Kordobe, umrla hkrati z več mučenci (27. julij)
Ime Natalija izhaja iz latinskega imena Natalia, ki je izpeljanka iz latinskega imena Natalis. To razlagajo iz latinskega natalis v pomenu ‘rojstni, nanašajoč se na rojstvo’ oziroma dies natalis ‘rojstni dan’. Imeni Natalis, Natalia so prvotno dobivali otroci, rojeni na Božič, tj. na praznik Jezusovega rojstva. Na Božič, nemško Weihnachten, italijansko Natale, francosko Noël, se verjetno prvotno nanaša tudi ime Božena, skrajšano Boža. Imenu Natalija je po pomenu sorodno ime Renata s prvotnim pomenom ‘rojena v novo življenje, prerojena (po krstu)’. Ime Nataša je ruska skrajšana oblika imena Natal’ja in se je po Evropi verjetno razširilo s Tolstojevo glavno junakinjo v romanu Vojna in mir.
Vir