V Vietnamu je bilo v primeri z drugimi azijskimi deželami med domačini veliko več vneme za katoliško vero. Samo tako se je mogla krščanska vera obdržati kljub številnim preganjanjem, ki so se vedno znova vnemala. Papež Janez Pavel II. je leta 1988 za svetnike razglasil hkrati 117 mučencev in Vietnama. Med njimi je bilo 8 škofov, 50 duhovnikov in 59 laikov vseh stanov in starosti. Na čelu te skupine je prav Andrej Dung-Lac, ki je umrl 21. decembra 1839.
V pokrajinah Vietnama, spomin svetih mučencev: svetega Andreja Dung Lac (Anrê Tran An Dung), duhovnika, in tovarišev. Z enim praznikom se slavi stosedemnajst mučencev, med katerimi je osem škofov, premnogi duhovniki in ogromno število kristjanov, laikov obeh spolov iz vsakega stanu in starosti, ki so vsi rajši pretrpeli izgone, ječe, trpinčenja, slednjič največja mučenja, kot, da bi pohodili križ in odpadli od krščanske vere.
Vir
Vietnam, dežela jugovzhodne Azije, znana po dolgotrajni vojni med komunisti, gospodarji severnega dela dežele, in demokrati na jugu, ki so jih podpirali Američani (vojna se je končala z zmago prvih leta 1975), ima skoraj 65 milijonov prebivalcev, od katerih je le 2,5 milijona katoličanov. Misijonsko delo tam se je pričelo v prvi polovici 17. stoletja. Po raznih predelih te velike dežele kristjanov niso prenašali in so jih na razne načine preganjali. Od leta 1625 do 1886 je v vedno novih preganjanjih kristjanov dalo življenje za krščansko vero 117 kristjanov. Med njimi je bilo 11 španskih misijonarjev dominikanskega reda, 10 francoskih lazaristov in 90 vietnamskih domačinov obojega spola, povečini družinskih mož. Njihovo mučeniško in svetniško slavo je razglasil papež Janez Pavel II. 19. junija 1988.
Vir
Iz knjige Svetnik za vsak dan Silvestra Čuka se vsak dan na Radiu Ognjišče prebira o svetniku dneva.